Jesteśmy na Facebooku facebook

Kawę serwuje logo_fonte

O imprezie

21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego oraz Międzynarodowy Dzień Rzucania Palenia. Z tej okazji chcemy zaprosić wszystkich mieszkańców Torunia do wspólnej, integracyjnej zabawy. Szczególna rola pracownika socjalnego w niesieniu pomocy mieszkańcom Torunia zainspirowała nas do zorganizowania obchodów Dnia Pracownika Socjalnego w formule otwartej z udziałem pracowników socjalnych MOPR oraz wszystkich mieszkańców naszego Miasta.

W czasie trwania imprezy promowana będzie idea rodzicielstwa zastępczego ważna dla mieszkańców Torunia. Przedstawimy ją w dostępny i czytelny dla wszystkich sposób, zachęcając Torunian do aktywnego wzięcia udziału w tak ważnej inicjatywie, którą będziemy przedstawiać pod hasłem:

Toruń wspiera rodzicielstwo zastępcze

10 lipca br. Prezydent Miasta Torunia - Michał Zaleski wyraził zgodę na podjęcie działań związanych z przygotowaniem lokalnego przedsięwzięcia związanego z ww. obchodami, w tym m.in. na złożenie wniosku o zakwalifikowanie Gminy Miasta Toruń do próby bicia rekordu Guinnessa. Przy okazji tego wydarzenia chcemy przełamać stereotyp, którym jest połączenie kawy i papierosa i dlatego zamiast papierosa proponujemy kojarzący się z Toruniem piernik.

Merytorycznie i duchowo wspiera nas Damian Durda, który jest jednym z organizatorów Toruńskiego Festiwalu Kawy. Należy nadmienić, że kawę serwować będą bariści mistrzowie Polski, którzy specjalnie na tę okazję przyjadą z całej Polski.

Na terenie Rynku Staromiejskiego dzięki uprzejmości Gminy Miasta Toruń ustawione zostaną m.in. stoiska, w których będzie możliwość uzyskania porad specjalistycznych, wykonania pomiaru glukozy we krwi, poziomu cholesterolu, uzyskania materiałów edukacyjnych związanych z problemami zdrowotnymi, rodzicielstwem zastępczym oraz odbędą się spotkania z pracownikami socjalnymi przybliżające realizowane przez nich zadania oraz zostanie przeprowadzona anonimowa ankieta o rodzicielstwie zastępczym.

Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego promowania idei Rodzicielstwa Zastępczego. Mam nadzieję, że pobijemy wspólnie rekord Guinnessa i spowodujemy, że kolejne dzieci, będą mogły przytulić rodzica.

Designed by
LBC Studio